Nasıl Hızlı Kilo Verilir? Kendin İle Tanış
  • Anasayfa
  • Diyet
  • Nasıl Hızlı Kilo Verilir? Kendin İle Tanış

Nasıl Hızlı Kilo Verilir? Kendin İle Tanış

Hızlı Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl? Diyet Yapıyorum Ama Kilo Veremiyorum? Hızlı Kilo Vermenin Yolları Neler? Hızlı Kilo Vermenin Püf Noktaları Neler? Hızlı Kilo Vermek İçin Diyet Listeleri Neler?


Nasıl Hızlı Kilo Verilir? Kendin İle Tanış

Biz hanımları yaz aylarının yaklaşması ile derin bir telaş alır. Telaşımızın adı kışın aldığımız kiloların yazın daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmasıdır. Bir çok diyet listesi , diyet kürleri ve egzersizler gibi yöntemleri araştırmaya ve uygulamaya koyuluruz. Ancak çoğu zaman söylenenler,anlatılanlar uygulandığında sonuçları hüsran olur.

Peki neden kaynaklanır bu yenilgi? Hatayı nerede yapıyoruz? Unutulmamalıdır ki internette yer alan ve tavsiye nitaliği taşıyan tüm diyet programları, zayıflama kürleri yada spor egzersizleri size göre hazırlanmış ya da sizin yaşam biçiminize göre tasarlanmış yöntemler değildir.

İş te asıl yanılgıya düştüğümüz nokta da aslında burada başlıyor. Bizler kendimizi, bedenimizi, yeme alışkanlıklarımızı tanımadan, kendimizi anlamaya, bedenimizin bizden beklentilerini öğrenmeye çalışmadan ne bulursak ona sarılıyoruz ve sonuç hüsran oluyor. Peki ne yapmalıyız?

Evet kendimizi tanımanın ilk adımına geçerek aldığımız kiloların sebebini bir nevi kaynağını tespit etmeliyiz.Neden çok yemek yediğimizin sebebini bulmak için mücadele vermeliyiz. Çok mu tatlı tüketiyorsunuz mesela bunun sebeplerini araştırmalıyız. Bunun haricinde kilo almamızın sebebi başka rahatsızlıklarımızda olabilir bunu en ince ayrıntısına kadar sonuca ulaştırmalıyız.

Bir diğer husus ise yarıda bırakılan diyet yöntemleri. Diyelim ki kendinize uygun diyet yöntemini tespit ettiniz. Ancak bir süre sonra istediğiniz hızda gelişim göstermediğini fark edip yöntemi terk ettiniz. Bu sizin için büyük bir hüsran ve ruhsal çöküş anlamı taşımaktadır. Eğer bu durumu sık sık yaşıyorsanız oturup uzun uzun düşünmeniz gerekiyor. Acaba zayıflamayı gerçek manada isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Aynı zamanda neden yarı yolda bıraktığınızın sebeplerini de iyi analiz etmeniz gerekmektedir.

Diğer önemli husus ise yeme alışkanlıklarınızı iyi tespit etmeli ve sağlıklı beslenmeyi gerçek manada hayatınıza monte etmelisiniz. Birçok insan sağlıklı beslenme konusunda uzman gibi davranır. Sağlıklı beslenme sadece sağlıklı besinler tüketmek anlamına gelmez. Aynı zamanda düzenli sağlıklı besinler tüketilmesi gerekir. Örneğin son haftalarda ne kadar balık tükettiniz. Uzmanlar haftada en az iki kez balık tüketmeniz gerektiğinden bahsediyorlar. Siz sağlıklı beslendiğinizi düşünüyor olabilirsiniz ama düzen konusunda kendinizi yeniden sorgulamalısınız.

Son olarak değinmek istediğim kısım ise işin tıbbi boyutu. Eğer her kısımda dikkatli davranıyor ve yinede kilo alıyorsanız, bu sağlıksal bir problemden kaynaklı olabilir. Lütfen zaman kaybetmeden uzman bir doktora gidip gerekli kontrolleri gerçekleştirdikten sonra yapacağınız diyet yöntemine karar verin.

loading...


Etiketler: hızlı kilo verme kilo için kendini tanı yaz diyeti

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Kalça Eriten Çay Tarifi

Kalça Eriten Çay Tarifi Devamı

Başlangıç Kilosu:80 Son Kilosu:51

İşte Başarı Formülü... Devamı

Taylan Kümelinin 1 ayda 6 kilo verdiren diyet listesi

Taylan Kümelinin 1 ayda 6 kilo verdiren diyet listesi Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Doğum Çatlaklarını Nasıl Önleyebiliriz?

Doğuma kadar olan süreçte derinin gittikçe gerilme...


Harun Kolçak Hayatını Kaybetti

Bir süredir prostat kanseri tedavisi gören ünlü şa...


Arabanın vurup kaçtığı hayvanın içinden bir el dışarıya uzandı...

Arabanın vurup kaçtığı hayvanın içinden bir el dış...


Bize Yılda Yarım Kilo Böcek Yediriyorlar !

Uzmanlar işlenmiş gıdalarla yılda 500 gram böcek y...


Sıvı Sabunlardaki Gizli Tehlike! Dünya Genelinde Yasaklanıyor

Pek çoğumuz antibakteriyel sıvı sabunların daha h...


Bumerang - Yazarkafe
Site Hakkında

Biz kadınlar ve yaşadıklarımız. Bu olgu bizi kadınlara yönelik bir blog hazırlmaya itti. Kadınların yaşamlarının her noktasında ihtiyaç duyabilecekleri püf noktaların birleştiği bir platform olsun istedik ve başladık çalışmaya. Sitemizde ekli olan tüm makaleler bilgi amaçlıdır. Denemek tamamen kullanıcıyı ilgilendirir ve deneme sonucunda oluşabilecek hiç bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Copyright © 2015 | Kadınlar,Diyet,Obozite ve Sağlıklı Yaşam Makaleleri İle Bilgilendirmede Bulunan Sitemizin Tüm Hakları Saklıdır. Hiçbir içeriğimiz izinsiz kopyalanamaz - www.kadinve.com