Estetik Güzellik ve Saçlarımız

Estetik Güzellik ve Saçlarımız

İnsanın kendiyle barışık yaşaması, kendini sevmesi ve toplumun mutlu bireylerden oluşması, barış ve huzur içinde hissederek yaşamını sürdürmesi çok önemli bir konudur.


Estetik Güzellik ve Saçlarımız

Kendinizi güzel bulduğunuz zamanlarda çok daha mutlusunuzdur ve yaşama sevinciniz daha yüksektir. 

Baştan hemen şunu belirtelim ki, çirkin kadın yoktur ve ancak kendine bakmayan kadın vardır. Herşeyden önce Yüce yaratan insanı en güzel şekilde yaratmıştır. Estetik ve güzellik sadece insan ile de sınırlı değildir.

Doğadaki bunca çeşitlilik ve harmoni ancak bu kadar güzel olabilirdi. Seven bütün gönüller güzellikleri görmeyi bilir.

Konu insan ve özellikle kadın olunca, güzellik kavramı biraz daha öne çıkar. Ancak çağlar boyunca toplumların estetik ve üzellik anlayışları farklı olmuş ve zaman içinde güzelliğe yüklenen mana değişmiştir. Çağımızdaki güzellik anlayışının da ne kadar değişken olduğunu herhalde herkes gözlemleyebilmektedir.

Gerçek güzellik elbette derimizin altındadır, içtedir. Düşünce yapımızın ve gönül bahçemizin zenginliği ve çeşitliliği, birbirimizi daha iyi anlamamıza yardım eder.Ancak her birey ve kadın bu botanik bahçesindeki her bir çiçek gibi özgündür ve tektir.

Farklı renkler ve çeşitlilikler zenginliğimizdir. İşte birey olmak, bizi biz yapan bazı özelliklerin ön plana çıkarılmasından ibarettir. Nasıl ki her bir çiçeğin şekli, rengi, kokusu, dokusu onu diğerlerinden ayırıyorsa, bizlerin de saç şekli, rengi, dokusu,kısa veya uzun oluşu gibi özellikler kişiliğimizin birer parçalarıdır. Hiç bir renk diğerinden daha üstün değildir.

Saçımızın rengi ve şekli bizim kendimizi ifade ediş biçimimizdir. Ruh halimizin dışa vurumudur.Bunlara değişik anlamlar yükleriz.Mevsimler gibi değişik zamanlarda kendimizi farklı şekillerde ifade etmek isteriz. Özgürlük hissiyle saçımızı dağınık yaparız.

Zaman olur savururuz, zaman olur asalet ve ağırlığımızı hissettirmek için topuz yaparız. Fönlü saçlarımızla monotonluktan,özgürlüğe yelken açarız. Upuzun saçlarla feminenlik duygularını hissettirmek isteriz. Saçımızın rengi bazen sarı, bazen kızıl yada siyahtır, kahverengidir. Bakımsız bir bahçenin gülleri olmak istemiyorsak, kendimize özen ve saygı göstererek, daha mutlu bireyler olarak yaşama çabamızı sürdürmeliyiz.
      

loading...


Etiketler: kadın saçları estetik güzellik saçlar ve anlamları saç yapısına göre karakter

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Yüzünüzdeki Siyah Noktalara Doğal Çözümler

Burnunuzdaki siyah noktalar canınızı sıkıyorsa, evde hazırlayacağınız basit yöntemlerle kurtulabilir... Devamı

Sarımsak Kürü İle Saç Dökülmesini Önleyin – Saçlarınıza Bakım Yapın

Sarımsak Kürü İle Saç Dökülmesini Önleyin – Saçlarınıza Bakım Yapın Devamı

Kozmetik Dünyasında Süper Yenilikler

Kozmetik Dünyasında Süper Yenilikler Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Doğum Çatlaklarını Nasıl Önleyebiliriz?

Doğuma kadar olan süreçte derinin gittikçe gerilme...


Harun Kolçak Hayatını Kaybetti

Bir süredir prostat kanseri tedavisi gören ünlü şa...


Arabanın vurup kaçtığı hayvanın içinden bir el dışarıya uzandı...

Arabanın vurup kaçtığı hayvanın içinden bir el dış...


Bize Yılda Yarım Kilo Böcek Yediriyorlar !

Uzmanlar işlenmiş gıdalarla yılda 500 gram böcek y...


Sıvı Sabunlardaki Gizli Tehlike! Dünya Genelinde Yasaklanıyor

Pek çoğumuz antibakteriyel sıvı sabunların daha h...


Bumerang - Yazarkafe
Site Hakkında

Biz kadınlar ve yaşadıklarımız. Bu olgu bizi kadınlara yönelik bir blog hazırlmaya itti. Kadınların yaşamlarının her noktasında ihtiyaç duyabilecekleri püf noktaların birleştiği bir platform olsun istedik ve başladık çalışmaya. Sitemizde ekli olan tüm makaleler bilgi amaçlıdır. Denemek tamamen kullanıcıyı ilgilendirir ve deneme sonucunda oluşabilecek hiç bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Copyright © 2015 | Kadınlar,Diyet,Obozite ve Sağlıklı Yaşam Makaleleri İle Bilgilendirmede Bulunan Sitemizin Tüm Hakları Saklıdır. Hiçbir içeriğimiz izinsiz kopyalanamaz - www.kadinve.com