İyi Bir Diyet İçin Mutlaka Uyulması Gereken Öneriler
  • Anasayfa
  • Diyet
  • İyi Bir Diyet İçin Mutlaka Uyulması Gereken Öneriler

İyi Bir Diyet İçin Mutlaka Uyulması Gereken Öneriler

Biz bayanlar ideal kilomuzda olmadığımız zaman kendimizi kötü hisseder ve ideal kilomuza inebilmek için diyet arayışı içine gireriz. Ancak seçtiğimiz diyet programı, sağlıksız beslenme vb. bir çok etken amacımıza ulaşmamızı zorlaştırır.


İyi Bir Diyet İçin Mutlaka Uyulması Gereken Öneriler

Aslına bakarsanız olayın özüne inmek gerekirse ilk temel hadise irade. Genellikle karar verdiğimiz zamanların sonrasında irademize yenik düşerek hüsranla sonuçlanan diyet programlarına talip oluyoruz.

Zayıflamaya karar vermiş olduğumuz ilk an ruhen ve bedenen kendimizi bunun tüm gerekliliklerine hazırlamamız gerekiyor. Bunun için kendimizi sürekli motive etmeliyiz. Daha önce başarılı olmuş bazı kimselerin zayıflama hikayelerini okumak bizi bu konuda yeterince motive edebilir. Bu zayıflama hikayeleri bizi amacımıza daha hızlı ve emin adımlarla ilerleme konusunda pozitif yönde etkileyecektir.

İnternette bir çok diyet listesi ile karşılaşabiliriz.Bu diyet listelerinden kendimize en uygun olanı seçmemiz gerekmektedir. Unutmayın ki bedeninizi en iyi tanıyan sizsiniz. Vücudunuzun neye reaksiyon gösterip neye göstermeyeceğini yine en iyi kendiniz tespit edebilirsiniz. Diyet listesi seçerken yine dikkat edeceğiniz temel noktalardan bir tanesi size sunulan zayıflama yöntemleri sizi açlığa terk etmemeli.Bazı şok diyet listeleri sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Yine mevcut sağlık problemlerinizi de bu seçimi yaparken temel kıstas kabul etmelisiniz.

Yemeği tamamen kesmek üzerine olan zayıflama yolları sizin belkide kısa sürede sağlıksız bir şekilde kilo vermenizi sağlayabilir. Ancak sonrasında tekrar hızla kilo olmanızı ve daha büyük sağlık problemleri ile karşılaşmanızıda tetikleyecektir. Bu sağlıksız zayıflama yöntemleri uzak durmanız gereken türden yöntemlerdir. Burada temel felsede tamamen kesmeden sadece porsiyon azaltarak şeklinde olmalıdır.

Yine unutulmamalıdır ki her diyet programı spor ile desteklenmelidir. Spor aslında hayatınızın her alanında bir yaşam felsefesi olarak uygulamanız gereken etmendir. İnternet aramalarında karşınıza çıkabilecek birçok zayıflama hareketleri ile evde kolayca sporu diyetinize ve hayatınıza entegre edebilirsiniz. Yine sabahları ya da akşamları düzenli olarak gerçekleştireceğiniz yürüyüşler hem zayıflamanıza hemde sağlıklı yaşamınıza büyük katkı sağlayacaktır.

En başta belirttiğimiz gibi aslında bu işin yüzde doksanı inanmak. Her kadın fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmayı hayal eder. İşte bu nedenle sizde gün içerisinde hazırlamış olduğunuz zayıflama çayı ile keyif yaparken fit ve sağlıklı bedeninizi hayl etmeniz size oldukça büyük bir hırs katacaktır. Yine sahip olduğunuz bedeninizde daha küçük bedende kıyafetler satın almakta sizi zayıflama konusunda hırslandırabilir.

Son olarak tekrar altını çizmek istediğimiz konu önemli olanın hızlı kilo vermek olmadığı sağlıklı kilo vermek olduğudur.

 

loading...


Etiketler: zayıflama yolları zayıflama hikayeleri zayıflama çayı zayıflama yöntemleri zayıflama hareketleri hızlı kilo verme sağlıklı kilo verme

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

İbrahim Saraçoğlu'ndan Ayda 4 Kilo Verdiren Yoğurt Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Limonlu Yoğurt Kürü tarifi ile günde yarım kilo , ayda 4 kilo verebi... Devamı

Soğan Suyu Kürü Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Verebilirsiniz

Soğan Suyu Kürü Diyeti ile 1 Haftada 5 Kilo Verebilirsiniz Devamı

Esra Erol Nasıl Kilo Verdiğini Açıkladı...Meğer Diyet Değil...

Esra Erol Nasıl Kilo Verdiğini Açıkladı...Meğer Diyet Değil... Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Saçlarınızın Zarar Görmesini İstemiyorsanız Bunlardan Uzak Durun

Bir kadının belkide en dikkat ettiği, en çok bakım...


Çocuklar Neden Saldırgan ve Ters Davranışlar Gösterir ve Nasıl Önlenir?

Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız. Beden...


Tüm Çiftlerin Çok İyi Bildiği 5 Enteresan Kavga Sebebi ve Çözümleri

Çoğu zaman bir hem cinsimiz ile dertleşirken anlar...


Perşembe Akşamları Tam Bir Dizi Savaşı Var. İşte Diziler (01 Aralık 2016)

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmezidir televizyonun ...


Bu Hafta Vizyona Giren Filmler - 2 Aralık Cuma

Sinema sezonunun tekrar açılması ile birlikte iyi ...


Bumerang - Yazarkafe
Site Hakkında

Biz kadınlar ve yaşadıklarımız. Bu olgu bizi kadınlara yönelik bir blog hazırlmaya itti. Kadınların yaşamlarının her noktasında ihtiyaç duyabilecekleri püf noktaların birleştiği bir platform olsun istedik ve başladık çalışmaya. Sitemizde ekli olan tüm makaleler bilgi amaçlıdır. Denemek tamamen kullanıcıyı ilgilendirir ve deneme sonucunda oluşabilecek hiç bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Copyright © 2015 | Kadınlar,Diyet,Obozite ve Sağlıklı Yaşam Makaleleri İle Bilgilendirmede Bulunan Sitemizin Tüm Hakları Saklıdır. Hiçbir içeriğimiz izinsiz kopyalanamaz - www.kadinve.com