Maden Suyu Tüketirken Nelere Dikkat Edilmelidir? Merak Edilenler
  • Anasayfa
  • Sağlık
  • Maden Suyu Tüketirken Nelere Dikkat Edilmelidir? Merak Edilenler

Maden Suyu Tüketirken Nelere Dikkat Edilmelidir? Merak Edilenler

İlk olarak maden suyu ve soda arasındaki farkı iyi kavramak gerekir. Maden suyu doğal kaynaklardan kendi başına yada teknik yöntemlerle çıkmaktadır. Ancak soda normal içme suyuna karbondioksit eklenmesi ile yapılan bir çıktıdır. Maden suyunun içinde barındırdığı minerallerin birçoğunu sodalarda bulamayız. Bu nedenler sağlık için maden suyu içmeye dikkat etmeliyiz.


Maden Suyu Tüketirken Nelere Dikkat Edilmelidir? Merak Edilenler

Maden suyu her yaşta tüketilebilen bir içecektir. Yetişkin bir kadının günlük su ihtiyacının yarısı kadar maden suyu tüketilebilinir. Sıcak günlerde veya spor sonrasında vücuttaki su eksilmesi daha fazla olduğudan maden suyuda daha fazla tüketilebilinir. Hem metobolizmanın sağlıklı çalışması hem de içindeki doğal minerallerin vücudumuza katılması açısından tüketilmesi son derece önemlidir. 

Maden suları içinde barındırdığı kalsiyum,sodyum,magnezyum,potasyum,florür ve bikarbonat ile sağlığımızı destekler. Kolesterol,kalori ve kafein içermediği için tehdit oluşturmaz. İçinde bulunan mineraller vücudumuz tarafından kullanılır. Bu sebeple gebelik,diyabet,yüksek tansiyon dahil her durumda sağlıklı bir sıvı olarak tüketilebilinir.

Vücudumuzun günlük sıvı ihtiyacının ortalama 2 LT olduğunu düşünürsek 1 LT doğal madne suyu tüketmemizde herhangi bir sakınca yoktur. 

Maden suyunu istediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Kendimize yemek sonrası gibi kıstaslar getirmemize gerek yoktur.Suya yakın görev gördüğü için su gibi istediğimiz zaman tüketebiliriz.

Özellike yaz aylarında vücudumuzun daha fazla sıvı kaybettiğini düşünürsek, vücudumuzda sıvı dengesini sağlamak aynı zamanda doğal ve sağlıklı minerallere sahip olmak açısından maden suyu tüketimi önemlidir.

Aynı şekilde Ramazan ayında da bedenimizin açlık ve susuzluk nedeni ile gün içinde kaybettiği elektrolitleri yeniden dengelemek için iftar sahur arasında tüketilecek 2 şişe maden suyu ile hem kaybedilen elektrolitleri yerine koyar hemde doğal mineraller ile vücudumuzu besleyebiliriz.

Vücudun su kaybetmesi sonucu yaşanan yorgunluk,halsizlik ve baş ağrısı gibi sorunlara yetişen doğal maden suları doğru kaynaktan gelen sıvı temini ile vücudun sıvı dengesini sağlayarak sizleri bu şikayetlerinizden kurtarabiliyor.

 

loading...


Etiketler: maden suyu maden suyu ve soda maden suyu faydaları doğal maden suyu nasıl anlaşılır maden suyu ne kadar içilmeli maden suyunun zararları

BU YAZIYI PAYLAŞ
Önceki Yazı

BENZER YAZILAR

Gebelikte Sık İdrara Çıkanlar Dikkat

Gebelikte Sık sık tuvalete gitme ihtiyacı mı duyuyorsunuz? Devamı

Sağlıklı Bir Bebek Dünyaya Getirmek İçin Bunlara Dikkat Edin

Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek şüphesiz her annenin en büyük isteği. Peki neler yapılmalı?... Devamı

Domuz Gribi Kapınıza Uğramasın Diye Bu Çayları Tüketin

Bir dönem büyük facia yaşatan domuz gribi ülkemizde ne yazık ki yeniden belirerek can almaya başladı... Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Saçlarınızın Zarar Görmesini İstemiyorsanız Bunlardan Uzak Durun

Bir kadının belkide en dikkat ettiği, en çok bakım...


Çocuklar Neden Saldırgan ve Ters Davranışlar Gösterir ve Nasıl Önlenir?

Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız. Beden...


Tüm Çiftlerin Çok İyi Bildiği 5 Enteresan Kavga Sebebi ve Çözümleri

Çoğu zaman bir hem cinsimiz ile dertleşirken anlar...


Perşembe Akşamları Tam Bir Dizi Savaşı Var. İşte Diziler (01 Aralık 2016)

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmezidir televizyonun ...


Bu Hafta Vizyona Giren Filmler - 2 Aralık Cuma

Sinema sezonunun tekrar açılması ile birlikte iyi ...


Bumerang - Yazarkafe
Site Hakkında

Biz kadınlar ve yaşadıklarımız. Bu olgu bizi kadınlara yönelik bir blog hazırlmaya itti. Kadınların yaşamlarının her noktasında ihtiyaç duyabilecekleri püf noktaların birleştiği bir platform olsun istedik ve başladık çalışmaya. Sitemizde ekli olan tüm makaleler bilgi amaçlıdır. Denemek tamamen kullanıcıyı ilgilendirir ve deneme sonucunda oluşabilecek hiç bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Copyright © 2015 | Kadınlar,Diyet,Obozite ve Sağlıklı Yaşam Makaleleri İle Bilgilendirmede Bulunan Sitemizin Tüm Hakları Saklıdır. Hiçbir içeriğimiz izinsiz kopyalanamaz - www.kadinve.com