Uzun ve Mutlu Bir İlişkinin Sırrını Açıklıyoruz
  • Anasayfa
  • Aşk
  • Uzun ve Mutlu Bir İlişkinin Sırrını Açıklıyoruz

Uzun ve Mutlu Bir İlişkinin Sırrını Açıklıyoruz

Biz kadınlar partnerimize aşık olduğumuzda tamam doğru adamı buldum diye düşünerek uzun vadeli planlar ve hayallerin temelini inşa etmeye başlarız hemen. Ancak bu temel yanlış planlama, anlaşmazlıklar, sıkıntılar ile üstelik çok severken yıkılabilir ve uzun planlarımız kısa sürede yok olup gidebilir.


Uzun ve Mutlu Bir İlişkinin Sırrını Açıklıyoruz

Peki nedir bu 70-80 yıllık mutlu evliliklerin sırrı. İnsanların bir çok noktada birbirine tahammülü çok sınırlıyken nasıl mutlu olmayı, yıllarca el ele, göz göze, diz dize yaşamayı becerebiliyor bazı insanlar. Aslında bu sorunun cevabını bulmak için yola çıktığınızda insanların bahsettiği ortak noktalar genelde hep aynıdır. Mutlu ve uzun ilişkiler yaşamış herkesin geçmişe dönük anektodlarıda aynı sonuçları vermektedir. 

Gelelim ilişkilerimizde uzun solukluluğu ve tam mutluluğu yakalamak için dikkat etmemiz gerekn hususlara;

Beklentilerinizi Düşürün

Partnerimize aşık olduğumuzdan eminsek ve onunla bir gelecek planlamak istiyorsak en önemli hususlardan biri fazla mükemmel olarak hayal ettiğimiz hayat arkadaşı profilinin muhtemelen bu dünya üzerinde var olmadığı gerçeğini kabullenmektir. Partnerimizi kafamızda çizdiğimiz o kalıba sokmak için zaman harcam yerine onun tüm özelliklerini olduğu gibi kabul etmek ve beklentilerimizi düşürmek ile işe başlamalıyız. Aynı zamanda partnerimiz özellikle film ve dizilerde gördüğümüz karakterler ile kesinlikle kıyaslamamalıyız.

Uzun Sohbetler ve Saygı

Biz kadınlar bazen lafı aldığımız zaman geri vermeyi pek sevmeyiz. Hele ki karşımızda sevdiğimiz insansa karşımızda bizi dinleyen, anlattıkça antalım isteriz. Ama bu süreçte partnerimizin konuşmasına pek izin vermeyiz istemsiz olarak. Ancak partnerimizin ilgi odağı olabilmek için yanımızda kendisini rahat hissetmesini, dertlerini ve fikirlerini bizimle paylaşmasına izin vermemiz gerekiyor. Bunu içinde dolayısı ile konuşmasına müsade etmemiz gerekir.

Paylaşın Paylaşın Paylaşın

Bir ilişkinin en temel noktası karşılıklı paylaşım olmalı bizce. Çiftler genelde mutlu anları paylaşırken, sıkıntılarını tek başlarına çözmeye, üzüntülerini  ise yalnız yaşamaya alışkındırlar. Aslında aynı yastığa baş koymayı hayal etmek olumlu ya da olumsuz tüm durumların paylaşılması ve her sorunla beraber mücadele edebilmekle sağlanır.

loading...


Etiketler: uzun ilişki uzun soluklu ilişki nasıl mutlu olunur uzun ilişki sırrı

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Aşkın 10 Belirtisi

Hayatınızdaki aşkı bulduğunuza inanıyor musunuz? Acaba o doğru kişi mi? Devamı

Erkekleri Kendinizden Soğutan Hareketler

Herkes sevdiği insan ile olan ilişkisinin uzun soluklu olmasını ve sonunun mutlu bitmesini arzu eder... Devamı

Gerçekten Aşık mısınız? Bunu Sadece 5 Adımda Öğrenin...

İlişkilerimizde kafamızda hep aynı soru işaretleri. Acaba doğru insan mı? Gerçekten aşık mıyım yoksa... Devamı


YORUMLAR (1) Onay Bekleyen (0)

  • Karşılıklı saygı olmadiktan sonra hepsi olsa nafile

    Ebru Erhalik

    8 ay önce yapıldı.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Alzheimer Hastası Olmamak İçin Terketmeniz Ve Edinmeniz Gereken 9 Alışkanlık

Demans hastası olan bir tanıdığınız varsa hastalığ...


Nasıl Hızlı Kilo Verilir? İştah Kesen Yiyecekleri Keşfetmek

Hızlı Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl? Diyet Yapıy...


Nasıl Hızlı Kilo Verilir? Kendin İle Tanış

Hızlı Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl? Diyet Yapıy...


Günlük Burç Yorumu

28 Mart Salı Günlük Burç yorumu


Mart Ayı Burç Yorumları

İşte Burçlar İçin Mart Değerlendirmesi


Bumerang - Yazarkafe
Site Hakkında

Biz kadınlar ve yaşadıklarımız. Bu olgu bizi kadınlara yönelik bir blog hazırlmaya itti. Kadınların yaşamlarının her noktasında ihtiyaç duyabilecekleri püf noktaların birleştiği bir platform olsun istedik ve başladık çalışmaya. Sitemizde ekli olan tüm makaleler bilgi amaçlıdır. Denemek tamamen kullanıcıyı ilgilendirir ve deneme sonucunda oluşabilecek hiç bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Copyright © 2015 | Kadınlar,Diyet,Obozite ve Sağlıklı Yaşam Makaleleri İle Bilgilendirmede Bulunan Sitemizin Tüm Hakları Saklıdır. Hiçbir içeriğimiz izinsiz kopyalanamaz - www.kadinve.com