Bir Mucizedir Karbonat - Mutlaka Okuyun

Bir Mucizedir Karbonat - Mutlaka Okuyun

Tüm kadınların bildiği bir maddedir karbonat. Özellikle titiz hanımların temizlik sırasında sıkça kullandığı ve asla yanından ayırmadığı bir madde olarak bile hafızamızdaki yerini alabilir. Ancak sıkı bir kişisel bakım ve temizlik maddesi olduğunu birçoğumuz bilmeyiz bile.


Bir Mucizedir Karbonat - Mutlaka Okuyun

Başlığımızda da belirttiğimiz gibi aslında Allah'ın yarattığı herşey gibi karbonatta başlı başına bir mucize. Bir çok alanda imdadımıza yetişen karbonatın enterasan kullanım alanlarını gelin hep birlikte inceleyelim. 

Ev temizliği esnasında kullanıldığını artık bilmeyenimiz yoktur. Ancak iyi bir cilt bakım aracı olduğunu, Koltuk altına zeytinyağı eklenerek sürüldüğünde terleme ve kötü kokuyu önlediğini, hatta biraz daha kafayı takarsak doğal parfüm yapımında etken madde olarak kullanıldığını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Cilt bakımı demişken, biz hanımların belli dönemlerde korkulu rüyasına gelen sivilcilerden hızlı,etkili ve lekesiz kurtulmanın yolu bu mucizeyi kullanmakla sağlanabiliyor. Suyla karıştırılarak macun kıvamına getirilen karbonatı sivilcenin bulunduğu bölgeye yayarak sürdüğümüzde sivilceden kısa sürede kurtulduğumuzu gözlemeleyebiliriz.

Haftada bir kez uygulamak koşulu ile dişlerimi fırçalarken kullandığımız herhangi bir macunun üzerine bir tutam karbonat serpiştirdiğimizde fırçalama eylimi sonrasında dişlerimizin daha canlı ve beyaz olduğunu gözlemlememiz mümkün. Bu madde özellikle sık sigara tüketen veya şekerli içecekler tüketenler için çok işe yarar olabilir. (Dip-Not : Bizce diş beyazlatmak için bahaneler arayacağımıza tüm zararlı alışkanlıklardan kurtulmamaız daha etkin  bir çözüm olcaktır.)

Yüm bakım malzememsi olarak ta kullanabiliriz. Karbonat içeriği sebebi ile yüze uygulandığından ölü derinini temizlenmesini ve gözeneklerin sağlıklı bir şekilde açılmasını sağlamaktadır. Banyo yaparken suyumuza karıştırıdığımızda ise cildimizin yumuşamasını ve yağ dengesinin normal seviyeye çekilmesini sağlamaktadır.

Son olarak kimyasal şampuanların saç diplerimize bıraktığı kalıntıları temizlemek içinde çok sık yapmamak koşulu ile karbonat kullanılabilinir.

loading...


Etiketler: karbonat cilt bakımı doğal cilt bakımı koltuk altı ter önleme saç bakımı deri yumuşaması karbonat kullanım diş beyazlatma

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Tek Başına Eczane Ceviz..

Tek başına eczane olarak da tanımlanan ceviz bünyesinde ihtiva ettiği sodyum, potasyum, gümüş iyonu,... Devamı

Kadınlar İçin Süper 8 Besin

Hanımlar bu 8 Besini Mutlaka Tüketin Devamı

Doğum Sonrası Beslenmeye Dikkat

Doğum sonrası iyi ve doğru bir beslenme hem annenin vücudunun korunmasını, kilo kontrolünün sağlanma... Devamı


YORUMLAR (1) Onay Bekleyen (0)

  • Doğal parfüm yapımı bunu hiç duymadım arastirayim

    Emine erkolaf

    8 ay önce yapıldı.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Alzheimer Hastası Olmamak İçin Terketmeniz Ve Edinmeniz Gereken 9 Alışkanlık

Demans hastası olan bir tanıdığınız varsa hastalığ...


Nasıl Hızlı Kilo Verilir? İştah Kesen Yiyecekleri Keşfetmek

Hızlı Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl? Diyet Yapıy...


Nasıl Hızlı Kilo Verilir? Kendin İle Tanış

Hızlı Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl? Diyet Yapıy...


Günlük Burç Yorumu

28 Mart Salı Günlük Burç yorumu


Mart Ayı Burç Yorumları

İşte Burçlar İçin Mart Değerlendirmesi


Bumerang - Yazarkafe
Site Hakkında

Biz kadınlar ve yaşadıklarımız. Bu olgu bizi kadınlara yönelik bir blog hazırlmaya itti. Kadınların yaşamlarının her noktasında ihtiyaç duyabilecekleri püf noktaların birleştiği bir platform olsun istedik ve başladık çalışmaya. Sitemizde ekli olan tüm makaleler bilgi amaçlıdır. Denemek tamamen kullanıcıyı ilgilendirir ve deneme sonucunda oluşabilecek hiç bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Copyright © 2015 | Kadınlar,Diyet,Obozite ve Sağlıklı Yaşam Makaleleri İle Bilgilendirmede Bulunan Sitemizin Tüm Hakları Saklıdır. Hiçbir içeriğimiz izinsiz kopyalanamaz - www.kadinve.com