Bir Mucizedir Karbonat - Mutlaka Okuyun

Bir Mucizedir Karbonat - Mutlaka Okuyun

Tüm kadınların bildiği bir maddedir karbonat. Özellikle titiz hanımların temizlik sırasında sıkça kullandığı ve asla yanından ayırmadığı bir madde olarak bile hafızamızdaki yerini alabilir. Ancak sıkı bir kişisel bakım ve temizlik maddesi olduğunu birçoğumuz bilmeyiz bile.


Bir Mucizedir Karbonat - Mutlaka Okuyun

Başlığımızda da belirttiğimiz gibi aslında Allah'ın yarattığı herşey gibi karbonatta başlı başına bir mucize. Bir çok alanda imdadımıza yetişen karbonatın enterasan kullanım alanlarını gelin hep birlikte inceleyelim. 

Ev temizliği esnasında kullanıldığını artık bilmeyenimiz yoktur. Ancak iyi bir cilt bakım aracı olduğunu, Koltuk altına zeytinyağı eklenerek sürüldüğünde terleme ve kötü kokuyu önlediğini, hatta biraz daha kafayı takarsak doğal parfüm yapımında etken madde olarak kullanıldığını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Cilt bakımı demişken, biz hanımların belli dönemlerde korkulu rüyasına gelen sivilcilerden hızlı,etkili ve lekesiz kurtulmanın yolu bu mucizeyi kullanmakla sağlanabiliyor. Suyla karıştırılarak macun kıvamına getirilen karbonatı sivilcenin bulunduğu bölgeye yayarak sürdüğümüzde sivilceden kısa sürede kurtulduğumuzu gözlemeleyebiliriz.

Haftada bir kez uygulamak koşulu ile dişlerimi fırçalarken kullandığımız herhangi bir macunun üzerine bir tutam karbonat serpiştirdiğimizde fırçalama eylimi sonrasında dişlerimizin daha canlı ve beyaz olduğunu gözlemlememiz mümkün. Bu madde özellikle sık sigara tüketen veya şekerli içecekler tüketenler için çok işe yarar olabilir. (Dip-Not : Bizce diş beyazlatmak için bahaneler arayacağımıza tüm zararlı alışkanlıklardan kurtulmamaız daha etkin  bir çözüm olcaktır.)

Yüm bakım malzememsi olarak ta kullanabiliriz. Karbonat içeriği sebebi ile yüze uygulandığından ölü derinini temizlenmesini ve gözeneklerin sağlıklı bir şekilde açılmasını sağlamaktadır. Banyo yaparken suyumuza karıştırıdığımızda ise cildimizin yumuşamasını ve yağ dengesinin normal seviyeye çekilmesini sağlamaktadır.

Son olarak kimyasal şampuanların saç diplerimize bıraktığı kalıntıları temizlemek içinde çok sık yapmamak koşulu ile karbonat kullanılabilinir.

loading...


Etiketler: karbonat cilt bakımı doğal cilt bakımı koltuk altı ter önleme saç bakımı deri yumuşaması karbonat kullanım diş beyazlatma

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Gebelikte Suyun Azalması Nedir? Neden Olur?

Annelerin özellikle doğum yaklaştıkça duydukları endişelerden bir tanesi bebeğin suyunun azalıp azal... Devamı

Bunları Yaparak Hastalığı Kendinizden Uzak Tutun

Günlük hayatın koşuşturmasında bir çok önemli noktayı atlayarak bağışıklık sistemimizin zayıflamasın... Devamı

Evde Göbek Eritmek İçin 5 Etkili Egzersiz

Evet hanımlar birçoğumuz fazla kilolarımızdan rahatsız olduğumuzdan dolayı hayatımıza birçok kilo ve... Devamı


YORUMLAR (1) Onay Bekleyen (0)

  • Doğal parfüm yapımı bunu hiç duymadım arastirayim

    Emine erkolaf

    1 yıl önce yapıldı.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Doğum Çatlaklarını Nasıl Önleyebiliriz?

Doğuma kadar olan süreçte derinin gittikçe gerilme...


Harun Kolçak Hayatını Kaybetti

Bir süredir prostat kanseri tedavisi gören ünlü şa...


Arabanın vurup kaçtığı hayvanın içinden bir el dışarıya uzandı...

Arabanın vurup kaçtığı hayvanın içinden bir el dış...


Bize Yılda Yarım Kilo Böcek Yediriyorlar !

Uzmanlar işlenmiş gıdalarla yılda 500 gram böcek y...


Sıvı Sabunlardaki Gizli Tehlike! Dünya Genelinde Yasaklanıyor

Pek çoğumuz antibakteriyel sıvı sabunların daha h...


Bumerang - Yazarkafe
Site Hakkında

Biz kadınlar ve yaşadıklarımız. Bu olgu bizi kadınlara yönelik bir blog hazırlmaya itti. Kadınların yaşamlarının her noktasında ihtiyaç duyabilecekleri püf noktaların birleştiği bir platform olsun istedik ve başladık çalışmaya. Sitemizde ekli olan tüm makaleler bilgi amaçlıdır. Denemek tamamen kullanıcıyı ilgilendirir ve deneme sonucunda oluşabilecek hiç bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Copyright © 2015 | Kadınlar,Diyet,Obozite ve Sağlıklı Yaşam Makaleleri İle Bilgilendirmede Bulunan Sitemizin Tüm Hakları Saklıdır. Hiçbir içeriğimiz izinsiz kopyalanamaz - www.kadinve.com