Çevrenizdeki İnsanlara Sözünüzü Geçirmek İstiyorsanız Mutlaka Okuyun
  • Anasayfa
  • Yaşam
  • Çevrenizdeki İnsanlara Sözünüzü Geçirmek İstiyorsanız Mutlaka Okuyun

Çevrenizdeki İnsanlara Sözünüzü Geçirmek İstiyorsanız Mutlaka Okuyun

Birçoğumuz gerek iş dünyasında gerekse kişisel yaşantımızda karşımızdaki insanların bizleri dinlemesini ve sonucunda fikirlerimizi kabul etmelerini ve uygulamalarını isteriz. Bu durum her zaman bu şekilde gerçekleşmez. Ancak lafımızı dinletebilmek, sözümüzü geçirmek bazı basit öneriler ile mümkün olabilir.


Çevrenizdeki İnsanlara Sözünüzü Geçirmek İstiyorsanız Mutlaka Okuyun

Peki sözümüzü geçirmek, fikrimizi kabul ettirmek yada pazarladığımız bir ürünün karşımızdakine ihtiyacı olduğuna inandırmak için neler yapabiliriz? Bu konu üzerine yaptığımız araştırmalar sonucunda genel olarak aynı sonuçlara ulaştık ve bu sonuçları sizler için bir başlık altında topladık.

İlk olarak karşımızda ki insanın vücut dili ve hareketlerini onunla iletişim halindeyken taklit etmemiz halinde karşımızdaki üzerinde etki sağlamayı başarabilmemizin mümkün olduğundan basetmeliyiz. Bunu çok abartmadan yaptığımız sürece etki edeceği yapılan araştırmalarda ortaya olumlu sonuçlar doğurduğu tespit edilmiştir.

Eğer amacımız karşımızdakine ürün veya hizmet pazarlamaksa burada daha pahalı ürünlerin fiyatlarını sunmakta karşımızdakinin pazarladığımız ürüne bakış açısında olumlu sinyaller vermesini sağlamaktadır.

Hitap ettiğimiz kimseye kabul ettirmek istediğimiz söylemi sürekli o kişinin yaşadığı ve kendini egemen hissettiği ortamlar dışında yapmakta pozitif fayda sağlamaktadır.

Söylediklerimizi kabul etmesini istediğimiz insanlara imkanlarımız dahilinde işlerinde yardımcı olmaya ve bir nevi onlarında bize kendilerini borçlu hissetmelerini sağlamakta olumlu geri dönüşler almamızı sağlayabilir.

Yine yapılan araştırmalarda hızlı konuşmanın karşımızdaki insanın az düşünmesine neden olduğunu tespit edilmiştir.

Karşımızdaki insandan birşey talep ederken yorgun ve kafalarının karşık olduğu dönemler istediklerimizi kabul ettirebileceğimiz en uygun dönemler olarak gözükmektedir.

Yine karşınızdakinin korkuyla endişeye kapılması istediklerinizin kabul edilmesini sağlayacaktır.

loading...


Etiketler: kabul et söz geçirmek nasıl söz geçiririm

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Kısmetse Olur Ayça'nın Şok Görüntüleri

Kısmetse Olur Ayça'nın Şok Görüntüleri Devamı

En Çok Tıklanan Capsler

En Çok Tıklanan Capsler Devamı

Nihat Hatipoğlu'na Canlı Yayında Buz Kestiren Soru !

Nihat Hatipoğlu'na Canlı Yayında Buz Kestiren Soru ! Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Nasıl Hızlı Kilo Verilir? İştah Kesen Yiyecekleri Keşfetmek

Hızlı Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl? Diyet Yapıy...


Nasıl Hızlı Kilo Verilir? Kendin İle Tanış

Hızlı Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl? Diyet Yapıy...


Günlük Burç Yorumu

28 Mart Salı Günlük Burç yorumu


Mart Ayı Burç Yorumları

İşte Burçlar İçin Mart Değerlendirmesi


Günlük Burç Yorum 9 Şubat Perşembe

Günlük Burç Yorum 9 Şubat Perşembe


Bumerang - Yazarkafe
Site Hakkında

Biz kadınlar ve yaşadıklarımız. Bu olgu bizi kadınlara yönelik bir blog hazırlmaya itti. Kadınların yaşamlarının her noktasında ihtiyaç duyabilecekleri püf noktaların birleştiği bir platform olsun istedik ve başladık çalışmaya. Sitemizde ekli olan tüm makaleler bilgi amaçlıdır. Denemek tamamen kullanıcıyı ilgilendirir ve deneme sonucunda oluşabilecek hiç bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Copyright © 2015 | Kadınlar,Diyet,Obozite ve Sağlıklı Yaşam Makaleleri İle Bilgilendirmede Bulunan Sitemizin Tüm Hakları Saklıdır. Hiçbir içeriğimiz izinsiz kopyalanamaz - www.kadinve.com