Çocuklar Neden Saldırgan ve Ters Davranışlar Gösterir ve Nasıl Önlenir?
  • Anasayfa
  • Çocuk
  • Çocuklar Neden Saldırgan ve Ters Davranışlar Gösterir ve Nasıl Önlenir?

Çocuklar Neden Saldırgan ve Ters Davranışlar Gösterir ve Nasıl Önlenir?

Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız. Bedeni ve fiziksel gelişimlerinin yanı sıra ruhsal gelişimlerinin hayatlarında çok önemli etken olması bazen biz ebeveynlerin göz ardı ettiği bir konu olabiliyor.


Çocuklar Neden Saldırgan ve Ters Davranışlar Gösterir ve Nasıl Önlenir?

Peki çocuklar neden saldırgan ve ters davranışlar içerisinde bulunurlar. Burada temel kıstas bu davranışların ara sıra yaşadıkları olaylar neticesinde yaşandığımı yoksa sürekli devam eden tutumlarımı olduğudur.

Sık sık tekrar eden ters davranışlar çocuğumuzun ruhsal bir sıkıntı içinde olduğunun göstergesidir. Ancak en önemlisi bu tepkilerinin kaynak sebeplerini iyi şekilde tespit ederek kaynağı ortaya koymamamız gerekmektedir.

Verdiği tepkileri çocuklar genelde çevrelerinde ki rol modellerden alırlar. Bunlarda genelde aile içinde anne babalardır veya arkadaşlarıdır. Bu saldırgan tavırların çok sık tekrarlaması sonucu hızlı önlemek amacı ile ailelerin  bu konudu bir yaptırım uygulaması gerekebilir ya da yine ebeveynlerin daha derine inerek öfke kontrolünü neden sağlayamadığını ve sağlasa neler yaşayacağını çocuklarına güzel açıklaması gerekir.

Genellikle bu tarz durumların önlenmesinde ve hatta sonlandırılmasında en büyük görev ebeveynlerdedir. Ebeveynler kesinlikle panik ve sinir yapmadan çok sakin bir şekilde karşısındakinin bir çocuk olduğunu unutmadan onu önce sakinleştirmeli ve daha sonra bu davranışların önlenmesi adına bazı kurallar koyarak kuralların ihlali halinde ise çocuğa bazi yaptırımlar uygulamalıdır.

Burada ters verilen tepkilerin özellikle alışkanlık haline gelmiş ve sürekli olan tepkiler olduğunu doğru tespit etmek gerekir. Anlık tepkiler her yaştan insanın karşılaşabileceği durumlardır. 

loading...


Etiketler: çocuk saldırgan çocuk ruh bozukluğu çocuk sinirli çocuk olumsuz çocuk ters çocuk kavgacı

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Çocuğunuzu Yetiştirirken Bunlara Dikkat

Çocuğunuzu Yetiştirirken Bunlara Dikkat Devamı

Bebeğinizin Erken Yürümesi için Ne Yapmalısınız

Yürümeyi Bebeğinize Nasıl Öğretirsiniz Devamı

Cep Telefonu Kullanırken Çocuklarınıza Dikkat

Cep telefonları gündelik hayatımızda kullandığımız en önemli teknolojilerden biri. Bu teknoloji pek ... Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Alzheimer Hastası Olmamak İçin Terketmeniz Ve Edinmeniz Gereken 9 Alışkanlık

Demans hastası olan bir tanıdığınız varsa hastalığ...


Nasıl Hızlı Kilo Verilir? İştah Kesen Yiyecekleri Keşfetmek

Hızlı Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl? Diyet Yapıy...


Nasıl Hızlı Kilo Verilir? Kendin İle Tanış

Hızlı Kilo Vermek İstiyorum Ama Nasıl? Diyet Yapıy...


Günlük Burç Yorumu

28 Mart Salı Günlük Burç yorumu


Mart Ayı Burç Yorumları

İşte Burçlar İçin Mart Değerlendirmesi


Bumerang - Yazarkafe
Site Hakkında

Biz kadınlar ve yaşadıklarımız. Bu olgu bizi kadınlara yönelik bir blog hazırlmaya itti. Kadınların yaşamlarının her noktasında ihtiyaç duyabilecekleri püf noktaların birleştiği bir platform olsun istedik ve başladık çalışmaya. Sitemizde ekli olan tüm makaleler bilgi amaçlıdır. Denemek tamamen kullanıcıyı ilgilendirir ve deneme sonucunda oluşabilecek hiç bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Copyright © 2015 | Kadınlar,Diyet,Obozite ve Sağlıklı Yaşam Makaleleri İle Bilgilendirmede Bulunan Sitemizin Tüm Hakları Saklıdır. Hiçbir içeriğimiz izinsiz kopyalanamaz - www.kadinve.com